Trajneri i kombetares De Biasi ne konference per shtyp para ndeshjes ka theksuar se do te hyjme ne ndeshje per fitore nuk jam i kenaqur me vendin e trete.

Deklaratat para ndeshjes jane gjithmone taktike.Do hedh ne fushe formacionin mire te mundshem dhe te arrijme fitore Ndyshimi i stadiumit nuk ndikon .Ky stadium na ka sjelle fat.urojme te ndodhe Trajneri i ekipit të Izraelit, Elishan Levi dhe kapiteni i skuadrës Zahavi kanë vlerësuar maksimalisht përballjen me Shqipërinë, ndërsa ndeshjen nuk e cilësojnë vendimtare për fatet e grupit, pasi janë edhe shumë ndeshje të tjera përpara