Në javën e katërt të Superiores Vllaznia do të ndeshet përballë Egnatias në transfertë. Përpara kësaj përballje, trajneri i shkodranëve, Mirel Josa, është shprehur se skuadra e tij duhet të vazhdojë në këtë drejtim që është, për të arritur te rezultatet dhe se detyrim është që të fitohet çdo ndeshje.

Vllaznia nuk është shalqi për prove thekson trajneri Josa ndaj futbollistët e rinj duhet të tregojnë vetën në mënyrë që të luajnë.

Ndeshja Egnatia-Vllaznia do të zhvillohet ditën e shtunë në orën 15:00 në Rrogozhinë.