TRANSPORTONIN MALLRA KONTRABANË, DY NË PRANGA.Blute e Shkodres kane arrestuar dy shtetas, nen akuzen e transportimit te mallrave kontrabanda.

Sipas njoftimit te policise se Shkodres behet me dije se arrestimi i ketyre dy shtetasve eshte bere rreth ores 21 e 30 te se henes, ne rrethin e Malesise se Madhe. Sipas burimeve prane policise se shkodres behet me dije se keto dy shtetas njeri 55 vjec dhe tjetri 28 vjec te dy keta banues ne rrethin e Malesise se Madhe, jane arrestuar teksa transportonin me automjetin Lancia duke transportuar dy makineta të lojrave të fatit.

VELIPOJË, MBYTET NË DET NJË 39 VJEÇAR Rreth ores 13 te se henes ne spitalin rajonal te shkodres eshte sjellur i vdekur nje 39 vjecar banues fshati Pacram rrethi Shkoder. Nga veprimet hetimore të kryera rezulton se është mbytur në det Velipojë afër lokal restorant « Ada » duke peshkuar. Policia e Shkodres ka nisur hetimet per zbardhjen e plote te rrethanave te kesaj ngjarje te regjistruar ne plazhin e Velipojes

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”https://www.youtube.com/embed/p4t2BMGYd1E” frameborder=”0″ allowfullscreen ]