Tre shqiptarë kapen 9,5 kg kanabis, e fshehën në gomën rezervë

 

Arrestohen tre shqiptarë në Kapshticë; kishin fshehur në gomën rezervë 9,5 kg kanabis Tre shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia greke sapo kanë kaluar pikën kufitare të Kapshticës. Gjatë kontrollit në mjetin e tyre, u gjetën të fshehura në gomën rezervë 13 paketa që përmbanin rreth 9, 5 kg kanabis të papërpunuar. Policia arrestoi drejtuesin e mjetit, të moshës 43 vjeç, si dhe dy pasagjerët me moshë 19 dhe 32 vjeç. Sipas policisë, ata e kishin të tre bashkë drogën. U sekuestruan 9,5 kilogramët e kanabisit, automjeti, 7 telefona celularë si dhe 650 euro dhe 2.800 lekë.