Kandidatja e Partise Demokratike per Bashkine Vau Dejes Klomentina Drini ka reaguar pas ngjarjes se ndodhur mengjesin e sotem. Drini denoi ashper incidentin e rende teksa kerkoi zbardhen e plote! Kjo nuk eshte demokracia qe duam tha nder te tjera kandidatja e PD-se, fushata duhet te jete dinjitoze dhe pa cenuar apo terrorizuar banoret e Vau Dejesit

Apeli I Klomentines shkoi per mbeshtetesit dhe kandidatet e cdo force politike qe te ruajne qetesine dhe te zhvillojne nje fushate qe ne thelb ka qytetarine dhe shembullin pozitiv e demokratik.

Artikulli paraprakSHKOLLA “KOLIN GJOKA” ME GODINË TË RE
Artikulli tjetërTRITOL KREUT TË PD VAU DEJËS BERNARD NDRECA