Ish kryeministri Sali Berisha akuzoi kryeministrin Edi Rama si përgjegjës për vendosjen tritolit ndaj kreut të PD-së në Vaun e Dejës.

Duke folur në një një konferencë për shtyp ai tha se akti i sotëm ishte terrorizëm shtetëror ndaj Bernard Ndrecës.

Berisha: Sot në mëngjes u krye një akt i rëndë i terrorizmit shtetëror kundër Bernard Ndrecës, kryetar i PD për Vaun e Dejës me qëllim eliminimin e tij fizik. Bernard Ndreca është një qytetar shembullor, e tillë është familja e tij. Terroristë shtetërorë, sipas regjistrimit të kamerave të shtëpisë, kanë vendosur në 1.15 tritolin në makinë e tij. Bernardi tek nisej për punë përballet me një eksploziv të tmerrshëm që i shkatërron pjesën e përparme të makinës. Fatmirësisht ai shpëtoi nga ky atentat i mirëfilltë politik. Me këtë akt terrorist Edi Rama inauguron çeljen e fushatës së tij elektorale.

Ky përbën një krim të shëmtuar, përbën një akt të pashembullt në historinë e zgjedhjeve kur një drejtues kryesor i një dege të PD-së sulmohet apo ndaj tij organizohet një atentat për likujdimin e tij. Vau i Dejës dhe mbarë Shqipëria janë sot më të vendosur se kurrë në fitoren e këtyre zgjedhjeve. Unë kam biseduar në telefon me Bernardin, me deputetin Zef Hila dhe u shpreha atyre mbështetjen time të plotë. bën përgjegjës direkt Ramën dhe ministrin e familjes, Çuçin për sjelljen e komisariatit të Vaut të Dejës së seksion të PS-së.

Artikulli paraprakMOODY’S RI-KONFIRMON VLERËSIMIN AKTUAL PËR EKONOMINË SHQIPTARE: B1- ME PERSPEKTIVË TË QËNDRUESHME
Artikulli tjetërTRITOL MAKINËS SË KREUT TË PD VAU DEJËS, PD SHKODËR: BETEJA QË KEMI NISUR NUK NDALET NGA ASNJË SKEMË KRIMINALE