Një 50-vjeçar është vrarë mbrëmjen e sotme në Gjilan.

Mediat në Kosovë thotë se lajmi ka marrë konfirmime nga burime policore, ndërsa dyshohet se viktima B. V., është nga Bujanoci.

Sipas autoriteteve, viktima ka qenë duke pirë kafe në një bar, ku dy persona, i janë afruar dhe kanë qëlluar me armë drejt tij.