Ylli i Hollywood-it, Lisa Lynn Masters i dha fund jetës në moshën 52-vjeçare në dhomën e hotelit.

Aktorja ka patur role në seriale të njohura si Gossip Girl, Ugly Betty, Law & Order dhe Unbreakable Kimmy Schmidt. E në ketë të fundit ajo luante një terapiste marrëdhëniesh ndërsa i dha fund jetës së vet, nga depresioni, duke u vetëvarur. Lisa kishte probleme me shëndetin mendor dhe kjo u kuptua edhe nga 2 letrat që autoritetet gjetën në Hotelin “Nuevo Mundo”, ku ajo po qendronte. Bashkëshorti i saj William Brooks u shokua nga vdekja e saj, sipas një miku që shkroi në faqën GoFundMe e cila do të paguajë transportimin e trupit drejt Amerikës.