Një tërmet me magnitudë 5.5 ballë të shkallës Rihter është regjistruar në Turqinë qendrore, njoftoi Qendra Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC).

Tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej 12 kilometrash dhe epiqendra ishte afër Adanas, sipas të njëjtit burim.

Në Turqi janë ende të hapura plagët e tërmetit shkatërrimtar të Shkurtit të këtij viti, i cili vrau pothuajse 60 mijë persona, në kufirin mes dy shteteve, Turqisë dhe Sirisë.

Artikulli paraprakPAS 100 VITESH, PARISI RIKTHEN NOTIN NË LUMIN SENA
Artikulli tjetërSHQIPËRIA MBETET ME PAGËN MINIMALE MË TË ULËT NË EUROPË