Pas përfundimit të mbledhjes mes Sali Berishës dhe deputetëve të PD, Gazment Bardhi foli para gazetarëve. Ai u shpreh ndër të tjera se sot u morën disa vendime.

“Kemi marrë disa vendim. Së pari vendosëm të propozojmë një paketë ligjore për të nisur punën për rritjen e pensioneve, ndihmës ekonomike, minimumi jetik. Sa i takon llogaridhënies së qeverisë, do të ketë seanca dëgjimore në Komisione për çështje me interes për publikun. Kemi unifikuar të gjitha qëndrimet për rëndin e ditës në seancën e radhës”, u shpreh ai.

Artikulli paraprakFËMIJËT E PARA 30 VITEVE TË VERIUT
Artikulli tjetërPËRFUNDON TAKIMI I DEPUTETËVE TË PD, BERISHA: RAMA DO TË MARRË PËRGJIGJET E MERITUARA