Pas deklaratës së Bashës, vjen reagimi nga Gazment Bardhi.

REAGIMI

Absolutisht i keqardhur nga debati me kolegë të opozitës! Por, është fakt i njohur që opozita është në një betejë kundër mazhorancës në Kuvend, dhe çdo opozitar duhet të jetë krah nesh në këtë betejë, dhe jo përballë njëlloj si Edi Rama. Tentativa për të provokuar me “normalitet të rremë” i kolegëve të opozitës, nuk mund të jetë kurrë strategjia e një opozitari. Ajo është vetëm strategjia e një të paburri, që vetë rri në shtëpi e kujdeset të shtojë katet në Kulla, ndërkohë që keqpërdor për fasadë të pazareve në kurriz të demokratëve, ndershmërinë e disa zonjave deputete, që vazhdojnë të besojnë gënjeshtrat e tij!

Artikulli paraprakBARDHI DHE NOKA PËRPLASEN ME AÇKËN NË KOMISION, I PËRPLASIN MIKROFONIN NË TOKË: PO I SHËRBEN RAMËS
Artikulli tjetërDRANGU – DEPUTETËVE TË SHKODRËS: VOTONI AMNISTINË