U deshen vetem 4 minuta pas golit te pare qe Turqia te shenonte serish per te dyfishuar rezultatin.

Burak Yilmaz ka kaluar ne avantazh Turqine ne avantazh ne minuten e 51′ Ka nisur pjesa e dyte ne “Antalya Arena” mes Turqise e Kosoves. Pjesa e parë mes kombetares kosovare dhe asaj turke ne “Antalya Arena” ka perfunduar 0-0 Gjate pjeses se pare kombëtarja turke ka poseduar topin më tepër. Te dyja skuadrat goditën nga njëherë shtyllën, por asnjera nga te dyja nuk arriti te shenoje. Portieri Ujkani u tregua deciziv me pritjet e tij, duke mos lene turqit te kalojne ne avantazh Ndryshe nga sa ishte paralajmëruar dje nuk do të laujë Leart Paqarada, por do të zëvendësohet nga Benjamin Kololli. Gjithashtu mbrotja do të plotesohet me Fanol Përdedaj, Amir Rrahmani e Albani Pnishi. Mesfusha është e perbere nga Herolind Shala e Enis Alushi me te terhequr, ndërsa Rashica, Valon Berisha dhe Arber Zeneli prapa sulmuesit Vedat Muriqi.