Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një metro në Stamboll.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e së martës në afërsi të sheshit “Taksim” Nuk dihet nëse ka persona të lënduar, por shumë ambulanca kanë shkuar në vendin e ngjarjes. Nuk dihen ende shkaqet e shpërthimit dhe nëse kanë lidhje me ndonjë sulm të mundshëm terrorist.