Pas fotove dhe akuzave që kanë qarkulluar ditën e sotme me rrjetet sociale, ku kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, është akuzuar se ka vjedhur kartat e votimit të opozitës, ka reaguar në profilin e tij në facebook vet Balla.

Statusi i plotë i Ballës: Lidhur me akuzen se une apo ndonje koleg i imi paskemi votuar ne vend te deputeteve te PD kam vetem nje pergjigje: pas grabitjes me dhune te kartave te votimit te deputeteve Musa Ulqini, Ervin Bushati, Ulsi Manja, Alket Hyseni nga Monika Kryemadhi kemi qene te detyruar te zevendesojme kartat me kater karta deputetesh te tjere qe nuk merrnin pjese ne votim, sa kohe qe karta jek aksesin ne sistemin e votimit.

Lidhur me aktin e paprecedente te zonjes Monika Kryemadhi shikoni kete video se si sulmon deputetin Ulsi Manja. Pa fjale….