Eurodeputetja Eva Kaili është rikthyer në Parlamentin Europian. Mediat greke shkruajnë se është pranuar kërkesa e avokatit të saj, Michails Dimitrakopoulos që eurodeputetja të shkojë të marrë pjesë në PE.

Ndër Këshilli ka bërë të qartë se eurodeputetja të japë intervista për shtypin, por të mos angazhohet me personat e përfshirë përmes deklaratave për shtyp.

Ajo që mbetet për t’u parë është nëse Eva Kaili do të jetë në Strasburg javën e ardhshme. Kujtojmë se eurodeputetja u arrestua më herët për korrupsion në skandalin “Qatar Gate”.

Artikulli paraprakDRAFTI I RAMËS PËR ASOCIACIONIN, KRYETARJA E GRUPIT PARLAMENTAR TË VV: DUHET TA KISHTE SJELLË NË KOSOVË FILLIMISHT
Artikulli tjetër‘TË NJËANSHËM’/ KURTI, KRITIKA PËR BE DHE SHBA