Greqi, u denoncua i humbur, gjendet i vrarë shqiptari

Policia greke ka gjetur trupin e pajetë të një personi, i cili dyshohet se është vrarë me armë zjarri. Kufoma e seksit mashkull, i përket një shtetasi shqiptar dhe është gjetur në fshatin Kiparisia në kufirin greko-shqiptar në Janinë. Sipas policisë Helene trupi i pajetë i ësht rreth moshës 40 vjeç. Mendohet se disa ditë më parë familjarët e kanë denoncuar të humbur. Kufoma ka plagë me armë zjarri, ndërsa policia ka nisur hetimët për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.