Një i ri shqiptar është dënuar me 10 muaj burg për trafik droge. I riu me inicialet L.E,. u arrestua nga policia italiane me 6 pako me drogë, dhe 15 gr kokainë.

Arrestimi i tij u bë në zonën e L‘Aquila.

Siç raportojnë mediat italiane, i riu shqiptar tentoi të largohej pasi e pikasën efektivët e policisë, por nuk arriti të shpëtonte dhe u prangos.

Artikulli paraprakDY ISH-BANORËT E ‘BIG BROTHER’ KAPEN MAT SËRISH, NJË HISTORI E RE DASHURIE?
Artikulli tjetërPËRPLASI DY KËMBËSORË, ARRESTOHET 54-VJEÇARI. DENONCOHET ZHDUKJA E NJË VAJZË TË MITUR