Dalin detaje te reja për 27 vjeçarin e arrestuar në Pogradec gjatë dites e sotme me një pistoletë në brez. Behte e ditur se ai është arrstura edhe kohë më parë dhe ka qenë i dyshuar për lidhje me organzaten trreriste ISIS.

Policia bën të ditur se personi i arrestuar është shtetasi Fatjon Bono, 27 vjeç, banues në fshatin Vërdovë- Pogradec (me precedentë të mëparshëm penal në fushën e krimeve kundër personit). Dy vite më parë, Bano ishte arrestuar nga policia për lidhje me organizatën terroriste të ISIS. Sipas policisë, arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë kontrollit trupor në lagjen nr 1 në Pogradec, iu gjet e sekuestrua në cilësinë e provës materiale : 1 armë zjarri pistoletë tip TT me 1 krëhër me 6 copë fishekë, të cilat i posedonte pa lejen e organeve përkatëse.

Gjithashtu policia dyshon se shtetasi i mësipërm, dyshohet të jetë autor i ngjarjes së ndodhur më datë 29.01.2018, në fshatin Vërdovë-Pogradec, ku është qëlluar në ajër, me armë zjarri.