Eshte arritur te gjendet trupi i pajete i shtetasit Maroken te mbytur ne Bune nje dite me pare. Polumbaret nisen ne oret e drekes te dites se sotme kerkimet ne fshatin Darragjat dhe kane arritur ta gjejne trupin e te riut.

35-vjeçari u mbyt dje në afërsi të fshatit Darragjat në Dajç.Polumbarët kanë bërë të mundur gjetjen e trupit të Rachid Muhamed.