Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në aksin Fushë-Krujë – Laç ku një makinë me 5 shqiptarë nga Kosova është përplasur me një zetor.

Burime nga policia bëjnë me dije se njëri nga 5 të aksidentuarit nga Kosova ka ndërruar jetë rrugës për në spital. Mësohet se ai është një 19-vjeçar me inicialet Sh.H. Aksidenti ndodhi pranë Gjormit në automjetin e tyre “Golf”, që u u përplas me një zetor që doli nga një rrugë dytësore dhe i preu rrugën mjetit. Të gjithë u tranportuan drejt Spitalit të Traumës në Tiranë për ndihmë mjekësore, por rrugës i riu nuk mundi të mbijetonte