Poetja Uarda Albunesa ka promovuar vëllimin më të ri me poezi të titulluar “U”. Promovimi I librit u bë në një ceremoni të zhvilluar në ambjentet e muzeut historik “Oso Kuka” ndërsa të ftuar ishin personalitete të apasionuar pas letërsisë. Autorja tregon për vlerat që mbartë vëllimi poetik I titulluar “U”.

Ky botim I parë I poetes Uarda Albunesa u mirëprit nga miqtë dhe dashamirësit e librit

Artikulli paraprakDJEGIA E MBETURINAVE, RREZIKON SHËNDETIN E BANORËVE
Artikulli tjetërGURISHTA: EMOCIONE NË KËTË RIKTHIM TE VLLAZNIA