Gazetat Sportive Gjermane dhe TV MDR, e cilesojne Boksierin 18 vjecar Shqiptare , Jurgen Uldedaj, nje super talent ne karrieren e boksit profesionit. Tashme eshte zyrtare qe Boksieri Jurgen Uldedaj eshte pjese e klubit me te mire te Europes SES Boxsing,

ku bejne pjese edhe emrat te medhej te boksit Europian dhe Boteror si: Robin Haxhi Krasniqi, Robert Stieglitz Domenik Bosel, Francesko Pianeta, Michael Wallisch, Tom Schwarz etj. Boksiri Shqiptar Jurgen Uldedaj i cili vjen nga nje eksperience e sukseshme titujsh ne boksin amator ne kampionatin Shqiptar, Europian dhe Botror, sot u perball ne “Dessau Arena” me boksierin Polak 28 vjecarin, Mateusz Gatek, nje boksier me eksperience ne boksin profesionist, duke dominuar te gjitha randet, duke e vene ne veshtersi kundershtarin dhe ne randin e dyte i shkaktoje edhe knockdown e pare. Manaxheri dhe Promotori i Tij Ulf Stainforth, i cili eshte shpallur me i miri per vitin 2015, shprehet shume i knaqur per suksesin e arritur dhe per prespektiven qe e pret Supertalentin Shqiptar me “Team Deutschland” si pjese e klubit “SES Boxing” Gjithashtu vlersimi i shef Trainerit te klubit Dirk Dzemski dhe Trainerit Rene Friese jane me nota shume pozitive, per boksierin 18 vjecar Jurgen Uldedaj.

Artikulli paraprakI GJITHE GLOBI VISHET TRIKOLOR ,SOLIDARITET ME FRANCEN
Artikulli tjetërFESTË DHE SOLIDARIZIM E KOMBËTARES ME BREZAT