Moti do te jete me kthjellime dhe vranësira mesatare dhe reshje shiu lokale dhe stuhi me rrebeshe lokale.

Temperaturat minimale do te luhaten 13-22 grade , temperaturat maksimale parashikohen me rënie 24 -26°C ne veri , 29-33°C ne zonën e ulet dhe zonat pranë bregdetit

Era do të jete me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 15-20 m/sek dhe dallgëzim te forcës 4-5 balle ne det te hapur .

Artikulli paraprakSHTYPI I DITËS 27 KORRIK 2023
Artikulli tjetërENERGJIA DHE ENTUZIAZMI JUAJ JANË NË KRYE TË YJEVE… HOROSKOPI PËR DITËN E SOTME