BANORËT E FSHATIT DRISHT: URA DREJT DEGRADIMIT. Ne fshatin e vjeter te Drishtit ne komunen Postribe Ura e Telit vazhdon te mbahet ne kembe duke qene mjaft funksionale per disa fshatra te kesaj zone.Problem kohet e fundit vazhdon te jene mbeturinat te cilat kane zaptuar kete relike te vjeter e cila terheq vemendjen menjehere per nga menyra se si eshte e ndertuar.

Vete banoret shprehen se mbi kete ure deri para disa vitesh kalonin mbi 2 mije persona ne dite ndersa sot eshte kthyer ne vend grumbullim mbeturinash . Kjo ure eshte e vetmja menyre kalimi per nxenesit e fshatit Omaraj te cilet zbresin per kryer mesimin ne shkollen e Drishtit .E njohur si Ura e Telit ajo lidh fshatrat Domen,Ura e Shtrejt dhe Derrajt.

Artikulli paraprakDEBITOR NDAJ OSHEE, AKSION NË FSHATIN KONAJ
Artikulli tjetërGATI KARTA RINORE EUROPIANE PËR TË RINJTË NË SHKODËR