Vala e të nxehtit tashmë ka përfshirë vendin tonë, ditën e djeshme termometri regjistroi vlerën 40 gradë në qytetin e Elbasanit.

Ditën e sotme pritet një rritje e mëtejshme e temperaturave, të cilat në orët e mesditës parashikohet që termometri të shkoi deri në 42 gradë celsius në zonat e ulëta, sipas shërbimit Meteorologjik Ushtarak.

Edhe ditët në vijim pritet që kjo valë e të nxehtit të jetë prezente mbi vendin tone.

Temperaturat e larta do të jenë prezente deri në mesin e javës tjetër, ku ditën e hënë dhe ditën e martë temperaturat pritet të shkojnë deri në 44 gradë celsius.

Artikulli paraprakKINI DURIM ME ATA QË NUK DËSHIROJNË TË DËGJOJNË ARSYETIMET TUAJA… HOROSKOPI PËR SOT
Artikulli tjetërVDEKJET PËSUAN RËNIE MË 2023, POR ATO NGA TUMORET U RRITËN