Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili akuzon kryeministrin Edi Rama se po shet tradhëtisht kufijtë e Shqipërisë. Në një postim në “Facebook”, me një gjuhë të ashpër, Vasili shkruan se Rama është sot një greminë kompleksesh psiqike e kriminale që gjenerojmë vetëm dëm dhe ligësi.

Ai i kujton 25 prillin teksa thekson se e shtyra e popullit nuk do të mungojë të jetë asgjësuese.

POSTIMI I PLOTË
I perdhunuari i perjetshem Edi Rama!
I perdhunuar nga frikera e nga ankthe te vjetra feminore e adoleshenciale e deri tek ato te rejat si frikerat nga pabesite e tija, nga ndeshkimi dhe miqesite e gabuara e kane shnderruar edi ramen ne nje qaraman dhe intrigant te trashe.
I perdhunuar nga lloj soj trafikantesh,kriminelesh, te denuarish ordinere, oligarkesh, qe japin emrin hua apo qe marrin para me grushte Edi Rama, ai perdhunohet sistematikisht ore e çast prej seicilit prej tyre.
I perdhunuar, i deshperuar, i urryer Edi Rama i mbetur vetem gjithmone shtrihet ne preherin e perdhunuesve te vet, qe nuk e kursejne fare dhe i rrembejne para’ dhe prone publike pa fund, qe ai jua jep pa fjale, i bindur dhe i neperkembur siç eshte, duke tradhetuar cdo çast te gjithe shqiptaret.
I perdhunuar pa sherim, ai shet tradhetisht edhe kufijte e Shqiperise sepse perdhunuesit e huaj ja njohin mire….gropat e zeza ku ka rene dhe borxhet ku ka hyre.
I perdhunuar, i perbuzur dhe i poshteruar Edi Rama sot eshte nje gremine kompleksesh psiqike e kriminale, qe gjenerojne vetem dem dhe ligesi.
I perdhunuar gjer ne perhumbje, ai me mire se kushdo tjeter e di, qe perdhunuesit do ta perzene, do ta tallin, do ta fajsojne, do ti marrin edhe lekun e fundit dhe do ta groposin po aq qetesisht siç e perdhunuan.
I perdhunuar perjetesisht, ky ka karakter i dobet dhe i shantazhuar nga llumi i shoqerise miq te tij, do te mbetet gjithmone shembulli se si nuk duhet te jete nje njeri dhe aq me shume nje udheheqes.
I perdhunuar, rruge te mbare per ne greminen, qe hape vete, e shtyra e popullit nuk do te mungoje te jete asgjesuese ne 25 prill.