Vatra zjarri ne disa zona ne fshatrat Bardhaj-Bleran.Dhjetra hektare pyje jane shkrumbuar.Te pranishem per te shuar zjarret jane forca te ushtrise dhe zjarrefikesve.Per shkak te terrenit te veshtire pritet te nderhyjne per shuarjen e flakeve mjete nga ajri.