PD FITON 7 KËSHILLTARË, ME KOALICIONIN E DJATHTA KA MAZHORANCËN. Partia Demokratike ne Vau Dejes ka arritur e vetme te thyej partite e koalicionit te majte ne zgjedhjet e 21 Qershorit. Pas perfundimit te procesit e numerimit te 52 qendrave te votimit, Partia Demokratike eshte force e pare ne kete zone, ku pas fitores se kandidatit te PD Zef Hila, tashme fitorja I buzeqesh edhe ne keshill per Partine Demokratike.

Partia Demokratike ne 52 QV te numeruara ka perfituar 5494, nderkohe qe LSI dhe PS, te marra te dyja se bashku nuk arrijen te kalojne ne kete shifer. Nje gare e cila fitohet ne dy perballje, te fituara edhe per kandidatin e PD, por edhe per subjektin politik, duke lene ne kete menyre Bashkine e re Vau Dejes, nje bastion te se djathtes, me nje diference te theksuar votash, me nje vote popullore per partine demokratike dhe kandidatin e saj.

Artikulli paraprakKUMBARO: BASHKËPUNIM ME ADEMIN PËR KULTURËN
Artikulli tjetërPIKËT QË U DUHEN MATURANTËVE PËR TË FITUAR SHKOLLËN