KËRCËNOHET IMAMI I PEJËS: NUK JANË NË PËRPUTHJE ME ISLAMIN.

Pjesmarrja e mbi 100 kosovare ne luften e Sirise ka ardhur si rezultat i interpretimit te fese nga persona qe u kane folur besimtareve jashte rregullave dhe parimeve islame.Keshtu deklaron imami I xhamise se Pejes, Zuhdi Hajzeri, i cili eshte I bindur se keto persona te ndikuar nga vehabizmi, kane qene teper te organizuar, qe ne fillim:Hajzeri ka dyshime te forte, se njerezit qe braktisen familjet e tyre per te kryer krime ne Siri, mund t’I kene bere te njejtat gjera edhe ne Kosove:Imami I Pejes tregon edhe se si ka nisur vehabizmi ne Kosove:
E per kete, teologu pejan ngarkon me pergjegjesi jo vetem Bashkesine Islame te Kosove, por edhe te gjithe dijetaret islame, se nuk e kane bere si duhet punen e tyre:Per shkak te ketyre qendrimeve, imami I Pejes, Zuhdi Hajzeri edhe kercenuar ne rrjetet sociale, nga individe te ndryshem.

 

 

 

 

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/4WIQKDk1eOU?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakNDËRTIMET PA LEJE, PROCEDIME TË REJA
Artikulli tjetërGJYSËM DRITË GJYSËM ERRËSIRË!