Ende pa përfunduar minuta e pare e takimit, “Veleciku” –“Tirana” “B”, ka qene  futbollisti  Arsen Banushaj I cili ka dhëne  sinjalin e një loje  sulmuese  per ekipin vendas, duke shënuar golin e pare te kësaj ndeshje. Por I gjithe ai volum loje sulmuese,  gjate tere pjesës se pare, jo vetëm qe  nuk  ka dhëne tjetër rezultat, çka ka bere qe 45 minutat e pjese se pare te mbyllen me rezultatin e minutës se pare.

Pjesa e dyte e këtij takimi , serish plegjiatur  e se pares,raste te pastra per shenim, dhe serish para potes sulmuesit konfuz te “Veleçikut”. Gjithesesi ne minute e 51 te takimit, Banushaj frenohet nga mbrojtja e mike  ne menyre te pa rrregullt dhe gjygjetari I takimit  akordon  penallti, 11 metersh ky I humbur lehtesisht nga Sulmuesi kryesor I “Veleçikut” Denis Çokaj, mbasi topi I I tij eshte pritur nga portiere mik I cili ishte pa dyshim edhe lojtari me i mire  ne fushen e lojes. Gjithesesi do te vinte minuta e 63-te e takimit dhe Denis çokaj korrigjon gabimin e bere  me penalltin,duke shenuar nje gole mjafte te bukur, duke e cuar veleçikun  ne kuoten e dy golave.Por ndersa pritej qe djemt e Veleçikut te shenojne perseri, nje aksion model I “Tiranes” “B” dhe pas nje minuti , miqt shkurtojne distancen  ne 2 me 1 per Veleçikun.Serish kunder pergjigjet  skuadra  Koplikase, por pa rrezultat  deri ne minuten e 81 , ku mbrojtesi Lami  shenon golin e trete   dhe te  garancise se fitores. Pas  9o minutave , te ketij takimi  dy tekniket Krenar Alimehmeti per  Tirane “B” dhe  Besnik Duli per velecikun u jane pergjigjur gazetarve spotiv.

Artikulli paraprakEKIPET E MOSHAVE TË VLLAZNISË ME NJË HUMBJE E NJË FITORE
Artikulli tjetërLUFTA NDAJ TERRORIZMIT, TAHIRI: NUK KA VEND PËR PANIK