Kryebashkiaku Erion Veliaj ka ironizuar kryetaren e LSI Monika Kryemadhi, e cila u shfaq në protestën e sotme me bluzë ku janë stampuar portretet e Kadri Roshit dhe të Violeta Manushit.

Veliaj ka publikuar një video ku pikërisht ikonat e teatrit shqiptar Kadri Roshi, Violeta Manushi, Drita Pelinku, Margarita Xhepa, Robert Ndrenika, Mirush Kabashi të cilët pikërisht nga skena. E godinës së vjetër e cilësojnë ëndërr ndërtimin e teatrit të ri.