MBESIN VEÇ PUSHUESIT KOSOVARË: TË KËNAQUR ME GJITHÇKA
Keshtu ishte deti te henen e 1 shtatorit, dite qe perkon me fundin e veres, e qe u duk si nje dite vjeshte, me  ere, shi e dallge.

E dallget kane edhe adhuruesit e tyre.Dita e pare zyrtare e vjeshtes duket se ka ndikuar edhe ne largimin e pushuesve nga plazhi I Velipojes. Shumica e atyre qe dolen ne plazh te henen, jane turistet kosovare, disa prej te cileve, kane ardhur sot:Disa kane shprese se kjo prishje e motit eshte kalimtare, por disa thone se moti I ka ne dore pushimet e tyre.
Ata jane te kenaqur me cfare kane gjetur ne Velipoje, me kushtet dhe sherbimet, por sidomos me njerezit dhe me detin:Vjeshta ka hyre vetem zyrtarisht, sepse moti me siguri do te ndreqet, dhe keta turiste nga kosova nuk do te jene pushuesit e fundit te velipojes ne kete sezon.

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/iT13j-9OSNA?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakSHKODËR, VETËM 1 DENONCIM ANTIKORRUPSION
Artikulli tjetërAKADEMIA, TALENTET NË PROVË TEK EKIPET E HUAJA