Qeveria ka shpallur 2 dhe 3 korrikun ditë zie në nderim të Ismail Kadaresë.

Sipas edhe vendimit të marrë nga Këshilli i Ministrave, homazhet dhe ceremonia do zhvillohen te Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit. Flamujt e institucioneve shtetërore do të ulen në gjysmështizë.

foto galeri

foto galeri

foto galeri

Artikulli paraprakNIS PATRULLIMI I PËRBASHKËT I POLICISË RRUGORE MES KOSOVËS E SHQIPËRISË
Artikulli tjetërZBARDHET SHKAKU I DJEGIES SË AUTOMJETIT TË PUNONJËSIT TË POLICISË NË LEZHË