VLLAZNIA 1-1 LAÇI

Finalja e Kupës së Shqipërisë

1- Nis ndeshja. Vllaznia kërkon fitoren për të arritur në Europë, ndërsa Laçi do triumf për lavdi.

Atmosfera në Air Albania duket e këndshme, falë tifozërive. Gjithsesi, nuk munguan tymueset, që vonuan fillimin e takimit. Ritëm i lartë.

4- GOLL. Laçi realizon me Guindo. Sulmuesi nuk fal para porte.

18- GOLL. Assist i Latifit dhe gol nga Hoxha. Vendosen ekuilibrat. Festë e madhe nga shkodranët.

Artikulli paraprakU GJET E HEDHUR NË KANAL, ZBULOHET EMRI I VIKTIMËS 37-VJEÇARE, NJË TELEFONATË NË POLICI…
Artikulli tjetërVLLAZNIA “RRËMBEN” KUPËN E SHQIPËRISË, SHKODRANËT “PËRQAFOJNË” EUROPËN FALË NJË PËRMBYSJE TË MADHE