Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak minutash në Beltojë në rrugën Shkodër – Kryebushat. ku janë përfshirë dy automjete.

Konkretisht një mjet tip “Toyota” me targa të huaja dhe një mjet tip “Opel” me targa shqiptare.

Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit por raportohet se ambulanca ka mbërritur menjëherë në vendngjarje pasi raportohet për të plagosur.

Në Shqipëri gjatë kësaj periudhe është shënuar një numër i lartë i aksidenteve si shkak si mosrespektimit të rregullave të qarkullimit.