Policia e Shkodres ka nisur procedimin penal dhe u bë shpallja në kërkim e shtetasit Aleks Murrizaj, vjeç 34, banues në Shkodër, pasi në bashkëpunim me OSHEE, është kapur ne flagrance duke vjedhur energji elektrike ne banesën e tij ne lagjen « Vasil Shanto ». po ashtu është bëre arrestimi i shtetasit Anton Gjeloshgjokaj, pasi Gjykata Rrethit Gjyqësor  Shkodër me vendim Nr. 883 datë 13.11.2014, për « Vjedhje te energjisë », sipas nenit 137 ka bere ndryshim e masës nga detyrim paraqitje me arrest në burg

 

Ne rrethin e Malësisë se madhe është arrestuar ne flagrance shtetasja  Violeta Gurraj,  vjeç 41, , banuese në fshatin Ivanaj, Malesi e Madhe, sepse pas një konflikti  për motive të dobëta 

Në fshatin Ivanaj është rrahur e kanosur shtetasja  L. G.,  vjeç 35, banuese në Ivanaj, Malesi e Madhe, e cila edhe në momentin e shoqërimit ka kundërshtuar punonjësit e policisë. 

 

Artikulli paraprakXHUVANI NJIHET ME AKUZËN, NUK FLET
Artikulli tjetërRIHAPJA E XHAMISË SË PLUMBIT