Momentalisht forcat policore janë dislokuar në zonën e Mazrekut të ish komunës Shllak Në operacion Renea, Fnsh e Policia e Shkodrës. Gjatë ditës së sotme operacioni ka vijuar në territorin Mazrekut të ish komunës Shllak.

Pasi autori në orët e paradites është parë në këtë zonë. Për shkak të motit të keq gjatë ditës së sotme nuk është përdorur helikopteri për të transportuar forcat e policisë, për pasojë forcat kanë operuar në terren të vështirë malor duke lëvizur me këmbë. Gjatë ditës së sotme në këtë zonë me qëllim kapjene autorit janë kryer 8 kontrolle banesash të braktisura dhe 5 kontrolle banesash të banuara. Forcat e policisë janë porositur të bëjnë kujdes pasi autori mund të hapë zjarr mbi policinë. Vijon operacioni

Artikulli paraprakRRUGA “AT ZEF VALENTINI” MES PLEHRAVE DHE UJIT
Artikulli tjetërDHUNË DHE ARMËMBAJTJE PA LEJE, POLICIA E ARRESTON