Vazhdon në Shkodër vaksinimi i gjyshërve dhe gjysheve mbi 70-vjeçarë.

Kryeministri Edi Rama ka parë nga afër procesin e vaksinimit të të moshuarve në qytetin verior.

Kreu i qeverisë u shpreh se çdo i moshuar duhet të vaksinohet, me qëllim që Covid të mund të parandalohet, me aq sa është e mundur.

Postimi i kryeministrit Edi Rama:

Shkodër – Vijon vaksinimi masiv në ditën e 4️⃣ në qendrën e vaksinimit të përqëndruar për gjyshet dhe gjyshërit +70 vjeç😍

#ShqipëriaeArdhmjaJonë⭐

#SkaKohëPërPushim🏃🏻‍♂️