INFORMACION PARAPRAK

Vau i Dejës

Më datë 02.06.2021, rreth orës 03:10, në fshatin Stajka, Vau i Dejës, dyshohet se persona ende të paidentifikuar kanë vjedhur shumën 50.000 lekë dhe bizhuteri në banesën e shtetasit P. M. dhe janë larguar pa u diktuar nga i zoti i banesës.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, vijon veprimet hetimore për identifikimin dhe kapjen e autorëve dhe zbardhjen e plote të kësaj ngjarjeje.