Vllaznia dhe Burreli kane ndare sonte mes tyre barazimin 1 me 1 ne ndeshjen e fundit miqesore per ekipin kuqeblu, perpara fillimit te kampionatit.
Ndeshja Vllaznia-Burreli u luajt ne oren 18:00 ne stadiumin “Loro Borici” te qytetit te Shkodres.

Ky ishte barazimi I pare I ekipit te ri te Vllaznise, sepse dy ndeshjet e para miqesore, te luajtura gjithashtu ne Shkoder, jane fituar respektivisht 2-0 me Terbunin dhe 3-1 me Beslidhjen.

Artikulli paraprakLAJME SHKURT
Artikulli tjetërÇUNI: RRETHRROTULLIMET TË PASTUDIUARA