Vllaznia B e nis me fitore kampionatin ne kategorine e dyte.

Shkodranet fituan 2-0 ndaj ekipit te Luzi 2008. Golat per Vllaznine B u shenuan nga Dibra dhe Bala ne pjesen e pare. Skuadra e drejtuar nga trajneri Ervis Kraja synon daljen ne kategorine e pare. Ndeshjen e Vllaznia B e ndoqen edhe trajneri i ekipit te pare Armando Cungu dhe drejtuesit e klubit.