KUQEBLUTË, FITOJNË 1-0 ME GOL TË REALIZUAR NGA ALSID TAFILI. Ekipi i Vllaznisë ka bërë surprizën e madhe ne Stadiumin Qemal Stafa, aty ku Partizani kryesues dorëzoi kreun pasi u mposht nga një Vllazni në formë madhështore.

Periudha më e errët e sezonit për demat të cilat me sa duket akoma nuk janë rekuperuar nga dehja e entuziazmit e ardhur nga derbi i fituar. Alsid Tafili ishte heroi për të besuarit e Baldo rabinerit. Mesfushori lëshoi një të djathtë potente e cila nuk i dha asnjë shans portierit Hoxha. Shkodranët arrijnë në këtë mënyrë fitoren e 5-të radhazi duke i larguar përfundimisht makthet e rënies nga kategoria. Me kete fitore te arritur në kryqytet duket se problemet per Vllaznine sheshoehn, por ne kete rast dhe me kete ecuri kaq pozitive duket se per kuqeblute por vjen nje peridhe e bardhe pas probleve me presidencen dhe tashme me bordin e ri te Vllaznise duket se ka me shume perkushtim per kthyer Vllaznine aty ku e ka vendin. Megjithate, gara mbetet ende e veshtire dhe mbijesa ngelet si objektivi kryesor per tu arritur nga kuqeblute e Rainerit

 

 

 

Artikulli paraprakDREJTUESIT, “HARROJNË” SKËNDER DRININ
Artikulli tjetërAKUZA NE MBLEDHJEN E KESHILLIT BASHKIAK