Mbërmjen e së premtes Vllaznia në basketboll ka zhvilluar ndeshjen e prapambetur me ekipin e Tiranës në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” duke mbyllur zyrtarisht tashmë fazën e parë të Kampionatit Kombëtarë të Superligës. Por ky takim nuk është se foli për basketbollistët shkodranë pasi ndeshja u mbyll me rezultatin 73-59 ku bardheblutë thuajse në çdo period kanë kryesuar .

Pas përfundimit të këtij takimi traineri Bledar Gjeçaj u shpreh se nuk është kjo Vllazna dhe se skuadra nuk u shpreh si duhet në fushë. Të shtunën e javë së ardhshme Vllaznia në basket do të ketë një tjetër takim ku kësaj rradhe si kundërshtarë do të kenë skuadrën e Kamzës ndeshje kjo që traineri Gjeçaj e konsideron si decisive por edhe jo pak të vështirë.

Ndërkohë si një problem të përhershëm konsiderohet edhe pagesat ku skuadra prej thuajse tre muajsh nuk marrin rrogën.