Vllaznia dhe Egnatia luajnë sot një ndeshje shumë interesante në javën e 6 të Superiores. Dy skuadrat kanë ambicie të qarta për të qenë në katërshen e parë të klasifikimit dhe kjo përballje direkte do të qartësojë më shumë edhe për formën e ekipeve dhe pretendimet e tyre. Përplasje të vazhdueshme në fushën e lojës mes lojtarëve të të dy skuadrave në një ndeshje që duket e tensionuar Në 45 minutat e para të sfidës. Në minutën e 16’ ka një Faull të rëndë nga ana e Dragoshit ndaj Spahiut, gjyqtari e ndëshkon me karton të verdhë futbollistin e Vllaznisë. Më pas VAR-i sinjalizon kryesorin që të rishikojë pamjet dhe ai ndërron mendje, duke treguar kartonin e kuq. Në minuat e fundit të shtetsës pë Vllazninë Alicoda ka një super shank për ta mbyllur pjesën e parë në avantazh por nuk arrin të shënojë dhe pjesa e parë mbyllet 0-0.

Artikulli paraprakSULMI NE VERI TË KOSOVËS DHE TMERRI I KRIJUAR TEK BANORËT, SI PARAQITET SOT SITUATA NË BANJSKË
Artikulli tjetërRAMA VIZITË ZYRTARE NË ITALI, PRITET ME CEREMONI NGA KRYEMINISTRJA MELONI