Vllaznia po vijon fazën e saj përgatitore, ku gjatë kësaj kohe po zhvillon edhe ndeshje miqësore për të mbajtur ekipin të freskët fizikisht. Pasditën e djeshme, ekipi shkodran ka zhvilluar një miqësore përballë malazezëve të Otrant në “Loro Boriçi”, e cila ishte një ndeshje e dominuar nga vendasit që u shpërblye me një fitore 2-0. Golat për ekipin kuqeblu u shënuan nga një në secilën pjesë.

Smajli ishte ai që shënoi në pjesën e parë në minutën e 23-të, teksa në të dytën rrugën e rrjetës e gjeti Mala gjashtë minuta para fundit të ndeshjes. Pas kësaj miqësorje, trajneri i Vllaznisë, Migen Memelli tha se sipas tij, skuadra ka ende nevojë për përmirësim.

Sa i takon merkatos, Memelli thotë se po punojnë për të afruar sërish edhe dy futbollistë të tjerë.

I pyetur nëse sulmuesi shqiptaro-maqedonas Bujar Hajdari konsiderohet dështim, trajneri i kuqebluve u shpreh se ai nuk është ambientuar me nivelin e kampionatit shqiptar.
Në vazhdim, Vllaznia do të luajë edhe dy miqësore të tjera ndaj ekipeve të Teutës dhe të Kukësit, të cilat do të zhvillohen që të dyja jashtë Shkodrës.

Artikulli paraprakVLLAZNIA E NIS NDAJ KUKËSIT
Artikulli tjetërRAPORTI I KE/ “SHQETËSIM PËR RRUGËN DREJT BE-SË”