Vllaznia do të kërkojë të nisë sezonin e ri futbollistik me një rezultat pozitiv. Këtë bindje ka trajneri i skuadrës Luan Zmijani. Në një konferencë për media, tekniku shkodran a qenë optimistpër një start të mabë të ekipit të tij ndaj Teutës së Durrësit.

Përsa i përket objektivave, Zmijani vazhdon të këmbëngulë që do të vendosen vetëm me datën 31 gusht. Vllaznia dot ë luajë ditën e shtunë ndeshjen e parë të sezonit ndaj Teutës. Një transfertë që do të vlejë për të parë forcën e skuadrës e natyrisht dhe gjendjen e lojtarëve. Ndërkohë përpara ndeshjes, tekniku Zmijani nuk e mohoi faktin që drejtuesit mund të japin një premio për të motivuar lojtarët.