Pasditen e se enjtes ka mbertitur ne Shkoder ekipi i Vllaznie i cili qe nga fillimi i ketij viti ndodhej ne Ulqin ne etapen stervitore

.Autobuzi me futbollistet e Vllaznise ka mberritur para stadiumit “Loro Borici “.Sipas stafit te ekipit,periudha pergatitore ne Ulqin ka shkuar normalisht dhe ekipi ndihet i motivuar per rifillimin e kampionatit.Perforcimet e skuadres ne merkaton e janarit kane shtuar besimit per rezultate pozitive te ekipit ne ndeshjet e ardhshme.