Ka perfunduar 2 – 0 pjesa e pare e takimit mes Vllaznise dhe Lushnjes.

Per skuadren e shkodraneve kane shenuar Gilman Lika ne minuten e 4-te dhe Olsi Gocaj ne minuten e 28-te.Takimi Vllaznia-Lushnja po luhet ne stadiumin “Loro Boriçi”