HOXHA: SYNOJMË TË HYMË NË PESË VENDET E PARA. Ekipi i Vllaznisë në  çiklizëm do të marrë pjesë në Turin çiklistik të Shqipërisë që starton ditën e hënë.

Në një prononcim për star plus, trajneri i ekipit Sabetin Hoxha ka folur dhe rreth obejktivave të ekipit. Optimistë janë shprehur edhe çiklistët që këtë vit ato marrin pjesë në moshë të vogël, por shpresojnë të arrijnë të mbyllin gjithë turin ciklistik. Vllaznia në këtë tur të 71 çiklistik të Shqipërisë nuk do të hyjë me pretendime ashtu siç ka qenë në traditën e saj. Me shumë vështirësi ky ekip po arrin të ndërtohet duke shpresuar që ti rikthehet traditës së dikurshme të titullit kampion. 

 

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/cmotHq6fHmE?list=UU0aBDfsVqdL53NOE5eMXAUw” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakBESIMTARËT MYSLIMANË KREMTOJNË KURBAN BAJRAMIN
Artikulli tjetërVLLAZNIA NDALET NË LAÇ, HUMBET 3-0