Vllaznia fiton 1-0 ndaj Kastriotit ne ndeshjen e luajtur ne kamez. Goli i fitores u shenua nga Hoxha ne minutat shtese ne fund te lojes. Vllaznia me kete fitore rikthehet tek rezultatet pozitive pas disa ndeshjeve jo te mira. Ky tre pikesh ben qe vllaznia te jete ende ne vendet e para dhe ne lufte per Europen